Atakent Mah. 241.Sk No.11

Küçükçekmece / İstanbul

+90 212 830 55 50

icason@icason.com.tr

Ürünler

BPO 32

Technical data sheet

 

Emtia Adı: Diluted DiBenzoyl Peroxide 32% veya benzoyl peroxide 32% veya Flour Whitening Agent

Moleküler Formül: (C6H5CO)2O2

Moleküler Ağırlık: 242.2

Yapısal Formül:

Benzoyl Peroxide Saflığı: 32%

 

Teknoloji Indeksi:

Benzoyl Peroxide İçeriği: 32%

Kum İçeriği%: ≤5.0

Su İçeriği%: ≤2.0

Kül İçeriği%: ≤5.0

Ağır Metal(Pb Dahil)%:≤0.003

Arsenium (As)%: ≤0.0003

 

Uygulama:

Esas olarak buğday veya mısır tozunun beyazlatılmasında kullanılır.

 

 

 

Kısa Açıklama:

Ürün, Un Beyazlatma Ajanı olarak da bilinen Benzoil Peroksitin seyreltme ürünüdür,% 32 Benzoil Peroksit ve% 68 Nişasta içerir, Fosfatın ateşlenmesi kolay değildir.

 

Paketleme:

25 kg ihracat kartonunda, net ağırlık. Bu ürün, ısı kaynağından uzak, özellikle serin, kuru ve temiz bir depoda taşınır, mühürlenir ve saklanırken özenle kullanılmalıdır.

 

Seyreltilmiş benzoyl peroxide detayları

 

1. Seyreltilmiş benzoyl peroxide efekti

Ana Bileşenler

Bu ürünün ana bileşenleri temel olarak benzoil peroksit (kısa, fosfat ve yenilebilir nişasta vs. için bpo) 'dir. Ürün, bir tür renksiz ve tatsız beyaz tozdur ve etkili bileşeninin (benzoil peroksit) içeriğidir (28- 32)%.

   Una benzoil peroksit eklendikten sonra, un içindeki su molekülü ile reaksiyona girebilir ve aktif polijeni açığa çıkarabilir, bu da sadece polen pigmentini oksitleyemez ve unu beyazlatır, aynı zamanda hızlıca olgunlaşır. Ana fonksiyonlar aşağıdaki gibidir:

(1) unun hızla olgunlaşması

Yeni öğütülmüş un çok ciddiyetli ve elastikiyet ve tokluk eksikliği olduğundan, un ürünleri yapmak, özellikle ekmek ürünleri üretmek için iyi değildir. Ürünlerin yüzeyleri karanlık olabilir, bu da zordur ve büzülmesi kolaydır ve yapı düz değildir. unun olgunlaşması adı verilen bir süre depolandıktan sonra yukarıdaki eksiklikler giderilebilir. Seyreltilmiş benzoil peroksit kullanmadan un için, havadaki oksijeni kullanarak unun olgunlaşmasını bitirmek için 20 günden fazla süre gerekir. una benzoil peroksit ilave edilirse, unun olgunlaşması 1-2 gün içinde bitecektir. Un işleme şirketleri seyreltilmiş benzoil peroksit kullandıktan sonra, işlenmiş un derhal satılabilir ve bu da uzun süreli depolama nedeniyle unun küflenmesini önleyebilir.

(2) Unu Ağartma

 Yeni işlenmiş un genellikle sarı renktedir ve havadaki oksijenin depolanmasından ve kullanılmasından sonra ağartılabilir, ancak etki iyi değildir. Un işlenmiş şirketler seyreltilmiş benzoil peroksit kullandıktan sonra, benzoil peroksitin etkisi ile un beyazlaşabilir.

  Ayrıca, benzoil peroksit beyaz toz olduğundan, kullanımı uygundur ve ağartmanın etkisi iyidir. Bu nedenle, şu anda dünyadaki pek çok ülke genellikle olgunlaşan ve ağartıcı un yapmak için benzoil peroksit kullanır.

(3) Unun ekstraksiyonunun iyileştirilmesi

Unun rengi ana endekslerden biridir; insanlar daima unun ne kadar beyaz ise, kalitesinin daha iyi olduğunu düşünürler.

Un renginin sadece teknik ve teçhizatla ilgisi yoktur, aynı zamanda un ekstraksiyonu ile de ilgilidir, genel olarak bakıldığında, un ekstraksiyonu ne kadar yüksekse, un rengi o kadar kötü olur. Bazı un işleme şirketleri, un rengini dikkate alarak buğday unu ekstraksiyonunu kontrol etmeye daha fazla önem verirken, benzoil peroksit kullandıktan sonra, unun beyazlığını artırabilir, ayrıca buğdayın un ekstraksiyonunu da iyileştirebilir. birkaç yıl dürüst şirketin çalışma sonuçları, una benzoil peroksit eklenmesinin genellikle% 4 ila% 6 un beyazlığını artırabildiğini ve% 2 ila% 3 un ekstraksiyonunun iyileştirilebileceğini, bu arada unun renk ve parlaklığının hala çok iyi olduğunu gösteriyor. Böylece, un işleyen şirketler benzoil peroksit kullandıktan sonra, buğday unu özütlendiğinden dolayı, un işleyen firmalara iyi kazanç sağlayabilirler. Bunun yanı sıra, bir ülkenin% 2 ~% 3 ​​buğday üretimi göreceli olarak iyileştirilecektir, bu yüzden açıkça sosyal ve ekonomik faydaları vardır.

 

2. Seyreltilmiş benzoil peroksit özellikleri

 

(1) istikrarlı ürün kalitesi

 Undaki benzoil peroksitin kullanım düzeyi azdır ve unun maliyeti üzerindeki etkisi azdır, ancak unun kalitesi üzerindeki etkisi büyüktür. Çin unu işleme şirketlerinin tümü, ilk göze çarpanın, benzoil peroksit seçerken ürünlerin kalitesi olduğunu biliyor. haivli ürünlerinin kalitesi çok istikrarlıdır, bu da uzun yıllardır pek çok un işleme firması tarafından kararlaştırılmıştır, bu nedenle dürüst ürünler seçerken katkı maddesi nedeniyle unun kalitesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

(2) Ürünlerin hızlı fonksiyon hızı

 Evrensel un katkı maddesi benzoil peroksit fonksiyonu 72 saatten fazla beklerken, dürüst un katkı maddesi benzoil peroksit fonksiyonu sadece optimum verime ulaşmak için 30 saate ihtiyaç duyar.

(3) parlak, yumuşak ve doğal un rengi

 Diğer markaların ürünlerini kullandıktan sonra, un rengi yanlış beyaz renktedir, un rengi parlak değildir; Un işleme şirketleri, dürüst un katkı maddesi benzoil peroksit kullandıktan sonra, un renginin iyi, parlak, yumuşak ve doğal olduğunu bildiğinden, un ürünlerinin çok hoş karşılandığını biliyoruz.

(4) iyi ürünler serbest çalışan özellik

Un içine benzoil peroksit eklenmesinin az olması nedeniyle serbest çalışan özellik çok önemlidir. iyi serbest çalışma özelliği olmayan ürünler, yapışmayı ve kalabalığı ortaya çıkarır, bu arada, unun dengesiz rengine neden olacak, un kalitesini ağır şekilde etkileyecek ve ağır ekonomik kayıplara neden olacak şekilde un ile eşit şekilde karıştırmak zordur. dürüst benzoil peroksit kullanan müşteriler, serbest çalışma özelliğinin iyi ve istikrarlı olduğunu bilir. dürüst ürünler seçerken ürünlerin serbest çalışan mülkü hakkında endişelenmenize gerek yok.

 

 

THE NUMBER OF THIS CREDIT: DB4093LC1710537

THE DATE OF THIS CREDIT:171024 2017 OCT 24

BANK NAME: COMMERCIAL BANK OF CEYLON PLC COLOMBO