Atakent Mah. 241.Sk No.11

Küçükçekmece / İstanbul

+90 212 830 55 50

icason@icason.com.tr

Ürünler

Tekstür Ajanı

Yüzer Ajan ICASON30-A(TDS)

Akrilat kopolimerinden oluşan Yüzer Ajan ICASON30-A, yüzer ajan üretmek için kullanılabilecek bir yüzey aktif maddedir. Yüzey gerilimini ayarlayarak ve toz kaplamaya karıştırıldıktan sonra gerilim gradyanını oluşturarak, kırışıklıklar, çekiç ve sanat desen efekti oluşturan düzensiz bir yüzey oluşturur. ICASON30-A şarj ve orantı toz ile çizgiye göre ayarlanır. Geri dönüştürülmüş tozun tekrar püskürtme etkisini arttırın. 

Teknik Özellikler

Görünüm

Beyaz Toz

Bileşen

Akrilat Polimer

Yumuşama Noktası

110-125 ° C

Katı içerik

99%min

Uygulama

Her türlü dış ve iç mekan toz boyalarında kullanılır. Kırışıklıklar, çekiç, kaplumbağa kabuğu dokusu ve sanat deseni üretin.

Kullanım Metodu

Yüzer madde ICASON30-A önceden karıştırılamaz ve kalıp bu yöntemle elde edilemeyeceğinden diğer tüm bileşenlerle ekstrüde edilebilir. % 0.1-1 ekleyin, dozajın ağırlık bazında% 0.3 olması önerilir ve daha sonra tüm malzemeleri iyice karıştırın. ICASON30-A'nın tam dozu, istenen kalıba göre laboratuar denemeleri ile belirlenebilir.

Product Bu ürünü kullanırken, genellikle dengeleme maddesi, parlaklık arttırıcı ıslak madde ve benzoin gerektirmez, bu nedenle toz boya üretim maliyetini düşürür.

Effect Desen etkisini ayarlamak için, ICASON30-A dozajını modüle etmenin yanı sıra, dolgu maddelerinin dozajını ve toz kaplama formülasyonundaki tiplerini de ayarlayabiliriz: Daha fazla dolgu maddesi dozu küçük ve sığ model yapar; Daha az dolgu maddesi dozu büyük, derin bir yapı kazandırır ve panelin açığa çıkarılması kolaydır.

Büyük ICASON30-A dozajı küçük doku desenini oluşturur ve küçük dozaj büyük doku desenini alır.

Bottom Tozun altına biraz 2-metilimidazol eklenirse, kırışıklıkların üç boyutlu etkisi daha güçlüdür. 2-metilimidazol dozu% 0.02-0.05'tir.

 

Paketleme, Depolama ve Diğer Önlemler

  • Diğer kimyasal ürünlerin temas etmesini önlemek için serin ve kuru bir yerde saklayın. Kullandıktan sonra sıkıca kapatın. Bu ürün solunum sistemini tahriş ettiğinden, lütfen çalışırken toz geçirmez maske ve eldiven kullanın.
  • Ambalaj: 25 kg / polietilen kaplı kraft kağıt plastik bileşik torba veya Fiber davul.
  • Geçerlilik normal sıcaklıkta 1 yıl olacaktır. Denetimden geçilirse, Ürün bu süre dışında da kullanılabilir.

TEKSTÜR AJANI ICASON108

   ICASON108'in ana bileşeni, yüzey aktif cismi sınıfına ait akrilat polimeridir. Yüzey gerilimini ayarlayarak ve gerilim gradyanını oluşturarak, düzensiz bir yüzey oluşturur, yani kırışıklıklar, çekiç ve sanat desen efekti oluşturur. ICASON108'in kaba, ince ve pullu üç özelliği vardır. Yükü ve oranı toz ile çizgiye göre ayarlanır. Geri dönüştürülmüş tozun tekrar püskürtme etkisini arttırın.                       

Teknik Özellikler

Görünüm: beyaz toz

Madde: akrilat polimer

Yumuşama noktası: 120-130 ° C

Katı içeriği:% 99

Uygulama

Her türlü dış ve iç mekan toz boyalarında kullanılır. Kırışıklıklar, çekiç, kaplumbağa kabuğu dokusu ve sanat deseni üretin.
 

Kullanma Metodu 

Dozaj:% 0.1-1, önerilen dozaj kuru karışım ile% 0.3'tür.

Paketleme ve Depolama

Kraft kağıt poşet (polietilen astar). Net ağırlık: 25kg / bag.

Serin ve kuru yerde saklayınız. Ateş ve ısı kaynaklarından uzak tutun.

PUR Wrinkle Finish Ajanı ICASON117

Wrinkle Finish Ajanı ICASON117, PU reçine ve ICASON1174 Çapraz bağlama maddesi ile birlikte kullanılan ve Timsah ajanını elde etmek için kullanılan bir tür Doku ajanıdır.

 

Teknik Özellikler

Görünüm: Beyaz Toz

Uçucu İçerik: 0.5% MAX

 

Uygulama

Dozaj:% 0.1-1

Diğer tüm hammaddelerle karıştırın ve sonra ekstrude edin.

Farklı dozajlarla alabileceğiniz farklı desen.

 

Paketleme ve Depolama

1. Diğer kimyasal ürünlerle temas etmemesi için serin ve kuru bir yerde saklayın. Kullandıktan sonra sıkıca kapatın.

2. Paket: 25kg kraft kağıt-plastik bileşik torba.

3. Normal sıcaklıkta geçerlilik 1 yıl olacaktır. Denetimden geçerse Ürün bu süre dışında da kullanılabilir

 

Referans Formül:

 

KUM TEKSTÜR AJANI ICASON130

    ICASON130, Kum dokusu efekti oluşturabilen bir tür özel florür polimeridir. Formülü ayarlayarak veya Bentonit ekleyerek, kaba kum taneciği veya çok ince kum taneciği yüzeyi de yapabilir. ICASON130, Alüminyum alaşımlı kaplama ve Elektrikli Alet kutusunda yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Teknik Özellikler

Görünüm

Beyaz Toz

Erime Noktası

320°C

Katı içerik

≥98.5%

 

Uygulama   

Çoğunlukla Epoksi, Hibrit ve Saf Polyester toz boya sistemlerinde uygulanır.

 

Kullanım Metodu

1. Dozaj:% 0.1-0.4. Diğer malzemelerle karıştırılır ve ekstrüde edilir.

2. Hızlandırıcı eklenmesi kum taneciğinin boyutunu ayarlayabilir ve Bentonite kaplamanın parlaklığını azaltabilir. Ancak, lütfen test sonuçlarına göre tam dozu seçin.

Paket, Depolama ve Diğer Önlemler

1. Diğer kimyasal ürünlerle temas etmemesi için serin ve kuru bir yerde saklayın. Kullandıktan sonra sıkıca kapatın. Bu ürün solunum sistemini tahriş ettiğinden, lütfen çalışırken toz geçirmez maske ve eldiven kullanın.

2. Paket: 25kgs / polietilen kaplı kraft kağıt plastik bileşik torba.

    3. Normal sıcaklıkta geçerlilik 1 yıl olacaktır. Denetimden geçerse Ürün bu süre dışında da kullanılabilir

                                WRINKLE AJANI ICASON551

Wrinkle Ajanı ICASON551, bir bütiril içeriği yüksek, düşük molekül ağırlıklı selüloz esterleri olan selüloz asetat bütirattır. Toz kaplamalar hazırlanırken, CAB, erimiş halde toz kaplamaların viskozitesini ve yüzey gerilimini ayarlayarak aynı zamanda eklenmiş ve sıkılmıştır, kırışıklıklar (turuncu çizgi), çekiç tonu ve diğer tipte bir doku sağlar. Eastman'dan CAB-551'e elverişlidir.

1.Teknik Özellikler

Görünüm: beyaz toz

Uçucu: ≤% 0,5

2.Uygulama

Epoksi, epoksi / polyester, saf polyester tozu kaplama sistemi için kullanılabilir.

 

3. Kullanım Metodu

Dozaj: Formül toplam miktarının% 0.05 -% 0.5'i

Ø Toz kaplamalara ekleyin ve ekstrüzyonun birlikte karıştırılması. Desen ajanı arttıkça, üç boyutlu film turuncu çizgiler hissi azalır ve görünüm yavaş yavaş düz hale gelir. bir dereceye kadar küçültüldüğünde, filmin altını göstermesi kolaydır. Bu nedenle, üretime başlamadan önce dozu seçmek için lütfen bir test yapın.

Ø Ayrıca dolgu maddesi miktarı ve çeşitleri, ekstruder karıştırma etkisi ve diğer faktörlerin kırışıklık dokusu üzerinde belirli bir etkisi vardır. Genel olarak, dolgu maddesi miktarı arttıkça, kırışıklık dokusu küçülmekte, ancak üç boyutlu duyu artmaktadır.

 

4. Paketleme ve Depolama

Serin ve kuru bir yerde saklayın, bu ürünün makul depolama raf ömrü en az 2 yıldır.

Kraft kağıt poşet (polietilen astar). Net ağırlık: 25kg / bag

Spesifik Yüzer Ajan ICASON602

    ICASON602, temel olarak farklı kullanım ve dozaj ile sanat doku tozu kaplama elde etmek için kullanılır.

Teknik Özellikler

Görünüm: Beyaz veya sarımsı toz

İçerik:% 99 dak

Yumuşama noktası: 85-120 ℃

Uygulama

Saf Epoksi, Hibrit ve Saf Polyester toz kaplamalar için kullanılır.

 

Kullanım Metodu

1. Dozaj: toplam miktarın% 0.05-1.5'i. Diğer malzemelerle karıştırmak ve ekstrüde etmek mümkün değildir. Diğer karma bazlı tozlarla kuru halde karıştırılmalıdır.

 Paketleme ve Depolama

 Kraft paper bag (polyethylene liner). Net weight: 25kg/bag

 Store in cool and dry place. Keep away from fire and heat sources.

 Kum Tekstür Ajanı ICASON603

Kum Tekstür Ajanı ICASON603, mükemmel aşınmaya dayanıklı mat toz kaplama üretebilen toz kaplamalar için tasarlanmış amid modifiyeli viniliden florür polimerdir. Yaygın olarak ev aletlerinde, BT ekipmanlarında ve diğer endüstriyel uygulamalarda kullanılır.

Teknik Özellikler

Görünüm

Beyaz Toz

Erime Noktası

310 ° C-330℃

Katı İçerik(%)

≥99.0

Uçucu İçerik

≤ 0.5%

 Uygulama

Saf Epoksi, hibrit, Saf Polyester gibi her türlü toz boya sistemlerinde kullanılır.

 

Kullanma Metodu

Dozaj:% 0.1-0.4. Kum taneli boyutunu ayarlamak ve aynı zamanda düşük maliyetli ve daha iyi performans sağlamak için diğer malzemelerle karıştırılmış ve ekstrüde edilmiş, organik bentonit ve hızlandırıcı (2-metilimidazol) ile birleştirilmiştir.

1. diğer doku ajan ile karşılaştırıldığında mükemmel film sertliği, pürüzsüzlüğü çekici ve tutarlı doku ve çizilmez performans sağlamak.

2. Silikon içermeyen, etki bırakmadan tekrar kaplama performansı.

3. Formülasyondaki akış değiştirici ve Benzoin ihmal edilebilir veya büyük ölçüde azaltılabilir. Yani maliyeti muhtemelen aşağı.

4. Dokulu toza% 0.2-0.8 oranında ince talk ilave edilmesi, ince dokulu toz kaplamalar için kenar kapama sorununu çözebilir. Organik bentonit eklenmesi, kaba kum taneciği ve çok ince kum taneciği yüzeyi üretebilir.

 

Paketleme ve Depolama:

PE kaplı Kraft kağıt torbalarla paketleme, torba başına net ağırlık 25kg.Nemi önlemek için serin ve kuru bir yerde saklayın. Deneyimlerimize göre, ortam sıcaklığı 30 below altında olduğunda, bu ürünün raf ömrü en az 2 yıldır.

ICASON130

Spesifik Yüzer Ajan ICASON604

                          Güçlü üç boyutlu efektle büyük wrinklelar elde edin.

    Spesifik Yüzer Ajan ICASON604, yüzey gerilimi aşırı derecede düşük olan ve güçlü üç boyutlu etkiye sahip büyük kırışıklıklar üretebilen bir maddedir. Aynı zamanda, bazik toz dengeleyici ajan içerse bile çalışır. Kalın iş parçaları ve döküm kaplamalar için özellikle uygundur.

 

Teknik Özellikler

Görünüm: beyaz toz

Uçucu içerik:% 0.5

Uygulama

Saf Epoksi, Hibrit ve Saf Polyester toz kaplamalar için kullanılır.

 

Kullanım Metodu

1. Dozaj:% 0.2-2. Diğer malzemelerle karıştırmak ve ekstrüde etmek mümkün değildir. Diğer karma baz tozlarla kuru olarak karıştırılmalıdır. Yüzeyin görünümü, maddelerin dozajı ve partikül büyüklüğü ile ilgilidir.

2. Çok fazla dozaj eklemek küçük tanecik alırken çok az dozaj eklemek büyük tanecik alır. Çok fazla dolgu maddesi eklenmesi küçük tanecik alırken, az miktarda dolgu maddesi eklenmesi büyük tanecik alır. Alt pozlamaya dikkat edin.

3. ICASON604 kirlenmeye neden olabilir. Kullanırken dikkatli olmanız ve ayrı kullanmanız gerekir.

Karakteristikler

Güçlü üç boyutlu efektle büyük kırışıklıklar elde edin

Kalın iş parçaları ve döküm kaplamalar için uygundur

 Paketleme ve Depolama

 Kraft paper bag (polyethylene liner). Net weight: 25kg/bag

 Store in cool and dry place. Keep away from fire and heat sources.

Hammer Tone Ajanı ICASON605

                      Çekiç dokusunu elde etmek için her türlü toz kaplamada kullanılır

Hammer Tone Ajanı ICASON605, erime işleminde alüminyum tozu ile etkileşime girebilen, pigmentlerin kıvrımlı hareketini ortaya çıkaran ve görünüşte çeşitli çekiç şeklinde olan, sığ daire şeklindeki veya dal şeklindeki Bernard spin yuvasına yerleştiren düşük gerilimli bir tür organik maddedir. dokular ve depolanması ve doku stabilitesi kuru karışımdan daha iyidir.

 

Teknik Özellikler

Görünüm: Beyaz toz veya granül

Organik madde içeriği:≥99.5%

Uçucu Madde:  0.5%

Uygulama   

Çekiç dokusunu elde etmek için her türlü toz kaplama.

Kullanım Metodu

Dozaj: 0.15-0.4%. Diğer malzemelerle karıştırılmış ve sıkılmış.

Etkisi polyester reçinesidir. Uygun polyester reçinesi ile doku elde edilmesi kolaydır, etkisi iyidir ve dolgu maddeleri daha fazla eklenebilir.

Yüzey bakım maddesi formülde% 1 oranında eklenirse, çekiç dokusu çok daha net ve daha büyük olacaktır. Az miktarda bir kür hızlandırıcı ICASON1064 veya 2-metil imidazol eklenmesi durumunda, çekiç dokusunun, dokunun düşük sıcaklıkta çıkmasının kolay olmadığı olgusunu şekillendirmesi ve üstesinden gelmesi kolay olacaktır.

 

Karakteristikler

Çekiç tonu elde etmek için alüminyum tozu ile reaksiyona girme

 

 Paketleme ve Depolama

Kraft kağıt torba (polietilen astar). Net ağırlık: 25kg / bag

Serin ve kuru yerde saklayınız. Ateş ve ısı kaynaklarından uzak tutun.

  

Wrinkle Finish Ajanı ICASON607

    ICASON607, farklı dozaj veya referans formüle dayalı olarak Epoksi ve Hibrit toz kaplama sistemlerinde, kırışıklık bitirmek ve kaplumbağa kabuğu dokusu modellerini üretmek için kullanılabilen bir tür metal organik kompleksleridir.

 

Teknik Özellikler

Görünüm: açık sarı toz

Erime noktası: 190-200 °C

Uçucu: ≤0,5 %

Kullanım Metodu

1. Dozaj:% 2-3. Diğer malzemelerle karıştırılmış ve sıkılmış.

2. Ekstrüzyon sıcaklığı: 90-100 ° C, 130 gözenekli elek ile. Daha sonra kuru desen Özel Doku Ajan ICASON108 nihai modelin boyutunu değiştirmek için% 0.4 oranında kurulayın.

3. Kürlenme koşulu: 200 ° C / 15dk.

 

Paketleme ve Dozajlama

Serin ve kuru yerde saklayınız. Ateş ve ısı kaynaklarından uzak tutun.

Net ağırlık: 25kg / bag. Kraft kağıt torba (polietilen astar).

 Dot flower dispersant  ICASON608

        Dot Flower Dispersant ICASON608, bir polieter polimerdir, pigment, farklı ebatlı nokta tozları hazırlamak için ürünle birlikte ekstrüzyon eritir ve daha sonra birbiriyle uyumluluğundan dolayı, çeşitli toz kaplama ile harmanlanır ve akış difüzyonunu koruyabilir ve sonra difüzyonu oluşturabilir. kaplama filmleri üzerine tavus kuşu, söğüt, çok renkli, granit değerli taş deseni. PU ve UV sistemi dahil her türlü toz boyada kullanılabilir.

 

Teknik Özellikler

Görünüş: Beyaz katı parçacık ya da toz

Katı içeriği: ≥99%

 

Ürün Özellikleri

Epoksi, epoksi / polyester, polyester / TGIC, polyester / hidroksialkil amitler, poliüretanlar ve akrilik ve diğer sistemler dahil olmak üzere tüm toz kaplama tipleri için uygundur.

Esnek şekilde uygulanır, daha az kararlı performans sağlar. İstenilen desen büyüklüğü dozaj ayarlanarak hazırlanabilir.

Dozaj

Nokta toz hazırlarken, ICASON608'in% 0.7 -% 4'ü ilave edilir. poliester veya saf poliüretan ve pigmentler ile birlikte karıştırılarak ve ekstrüzyonla öğütüldükten sonra, farklı tanecikli nokta tozu (desen difüzyon tozu), 60-120 gözenekli elek boyunca elde edilebilir. Nokta tozu dışarıdan bazik toza eklenir ve ardından kuru harmanlama, nokta tozu miktarı bazik tozun% 0.1 - 2'sidir.

Uygulama Açıklaması

Alt tozun formülasyonlarında, genellikle daha az seviyelendirici Ajan, Benzoin ve diğer katkı maddeleri eklenmeden veya eklenmeden ilave edilir. Mükemmel pürüzsüzleştirici kaplama filmleri elde etmek için bazik toza az miktarda balmumu veya dengeleyici ajan ilave edilir. temel toza, kaplama filmleri üzerinde düzenli bir desen efekti elde edebiliriz, üç boyutlu duyum daha güçlüdür.

 

Referans Formül

Mavi lekeler ve siyah ipeksi beyaz arka plan

Baz Toz

 

Mavi Spotlar

Polyester resin

60

 

Polyester resin

80

TGIC

4.6

 

ICASON608

3.5

Benzoin

0.4

 

Tio2

3.5

Tio2

25

 

Blue

7

PE WAX

0.2

 

Red

0.1

Baso4

9.8

 

Baso4

5.9

Total

100

 

Total

100

Dry Blend

Base powder

Blue spots

Carton Black

ICASON604

99.3

0.1

0.5

0.1

 

 

Paket ve depolama

Polietilen kaplı varil ile ambalajlama, Varil başına net 10kg.

Mühürlü paketleme, serin ve kuru bir yerde saklamak, bu ürünün makul depolama raf ömrü en az 2 yıldır.